Mini Cart

סידור נעליים: השיטות המומלצות לאחסון הנעליים שלך

אין ספק שכיף לקנות נעליים ומבחר גדול הוא חלומה של כל אישה – אך לא פעם, די קשה למצוא להן מקום. חשוב לזכור שיש חשיבות לאחסון נכון של הנעליים כדי לשמור עליהן נקיות וחדשות לאורך זמן וגם כדי שנוכל למצוא בקלות את הזוג שאנחנו רוצות כשאנחנו מחפשות אותו. אז איך לאחסן נעליים ולסדר אותן נכון? הינה כמה טיפים ושיטות שאתן חייבות להכיר.

במה להתחיל?

איך מתחילים לסדר ולארגן את הנעליים בארון הנעליים שלנו?

• נתחיל במיון: לפני שמתחילים בכלל לסדר את הנעליים, חשוב להבין קודם אילו נעליים אתן נועלות ואילו לא. מיון הנעליים חשוב בייחוד כשיש בעיית מקום או אחסון, שכן הוא עוזר לפנות מקום לנעליים שאתן כן נועלות ולהיפרד מאלו שכבר לא. אז נכון, לא קל להיפרד מנעליים שאתן נועלות כבר שנים, אבל אם נעלתן אותן פעמים בודדות בשנה האחרונה או שהן כבר לא נוחות לכן או לא נראות טוב כמו פעם, ייתכן שזה הזמן להוציא אותן מארון הנעליים שלכן.

• מעניקים חיים חדשים לנעליים שכבר לא משתמשות אותנו: אם יש נעליים שנהרסו מעט, אך אתן מאוד אוהבת אותן אפשר לנסות לתקן אותן אצל הסנדלר ולהעניק להן חיים חדשים. שימו לב, הנעליים שלא נמצאות בשימוש אצלכן יכולות בהחלט לשמש מישהי אחרת. לכן, אספו את כל זוגות הנעליים שעדיין במצב טוב ותמסרו אותם לתרומה. אפשרות נוספת היא להעביר את זוגות הנעליים לחנות יד שנייה.

סידור נעליים לפי קטגוריות

אחרי שלב המיון – אפשר להתחיל לסדר את הנעליים!

• איפה נכון לאחסן נעליים? המקום הטוב ביותר לאחסון נעליים הוא כמובן בארון נעליים, במעמדים למיניהם לנעליים או במתקן לנעליים, וכן בקופסאות אחסון או קופסאות נעליים (על האפשרויות האלה נדבר בהמשך).

• נסדר לפי תדירות השימוש: רצוי לסדר את הנעליים לפי תדירות השימוש שלהן. את הנעליים שאתן נועלות ביום-יום, לעבודה או ללימודים, תוכלו להניח במקום נגיש ונוח כדי שתוכלו לשלוף אותן מהר כשתצטרכו. לעומת זאת, את הנעליים החגיגיות המשמשות אתכן לעיתים רחוקות יותר – אפשר להניח במקום נגיש פחות.

• נסדר לפי עונות השנה: בסידור הנעליים תוכלו להתחשב כמובן גם בעונה. במעבר בין העונות החליפו בין המקומות של הנעליים המתאימות לעונה, ממש כמו שאנחנו מסדרות מחדש את ארון הבגדים לקראת החורף או הקיץ.

• נסדר לפי סוג הנעליים: אפשר גם לסדר על פי הקטגורייה של הנעל, למשל מקום אחד לנעלי עקב ובמקום אחר סניקרס, מגפיים ומגפונים, וכך הלאה.

לצאת מהקופסה?

• קופסת הנעליים המקורית: במקרים מסוימים כדאי לשמור את הנעליים בקופסת הנעליים המקורית שלהן. וזאת, משום שלעיתים לנעל יש צורה ייחודית או שונה, שלא תיכנס לארון בקלות, כמו למשל מגפיים ארוכים, או נעלי עקב גבוהות. הקופסה מאפשרת לאחסן את הנעליים בקלות ובנוחות, וכמובן גם לסייע בהארכת חיי הנעליים ולשמור אותן נקיות יותר.

• קופסאות אחסון: אם זרקתן את קופסת הנעליים המקורית או שהיא כבר נהרסה, תוכלו לקנות קופסאות אחסון. בעזרת קופסאות אלו תוכלו לאחסן את הנעליים שלא נכנסות לארון הנעליים, אך גם לנצל מקום נוסף אם חסר לכן. כך למשל, אפשר להניח את הקופסה בארון הבגדים וליהנות משטח שאיננו מנוצל.

דרכים נוספות לאחסון הנעליים

אם אין לכן ארון נעליים או שעומד להיגמר לכן המקום – הינה שתי אפשרויות יצירתיות שתוכלו להשתמש בהן לאחסון הנעליים:

• ארגונית נעליים – ארגונית נעליים היא הפתרון הקלאסי למקרה שבו אתן לא מוצאות שום פינה פנויה בחדר לאחסון הנעליים. את הארגונית אפשר למצוא בקלות בחנויות השונות, ואותה פשוט תולים על הדלת, כאשר האחסון פונה לצד הפנימי של החדר. בארגונית יש כמה תאים, ובתוכם פשוט מניחים את הנעליים.

• כוורות – אפשרות נוספת לאחסון נעליים היא כוורת. תוכלו לחפש כוורת מוארכת, שבה יש מספר תאים, ובכל תא תוכלו לשים זוג נעליים או כמה שנכנס. מלבד פתרון אחסון יעיל למדיי, מדובר גם בפריט עיצובי לחדר שיכול להוסיף לו סטייל.

טיפים לסידור ואחסון נעליים

1. שמירה על ניקיון – לפני שאתן מכניסות את הנעליים לארון או לקופסה שלהן לאחר שנעלתן אותן יום שלם, רצוי להעביר על הסוליה מגבון לח או מטלית. כמו כן, אם יש ריח לנעליים, רצוי להשאיר אותן למשך כמה שעות מחוץ לארון כדי שיתאווררו קצת.

2. הבחירה בין מתקן לארון – הבחירה בין אחסון בארון נעליים לבין מתקן נעליים פתוח תלוי בכמה דברים. בבחירה שלכן שימו לב שאתן מביאות בחשבון כי נעליים במתקן פתוח יכולות לצבור אבק, אך בתוך הארון גדל הסיכוי לריחות לא נעימים.

3. נעליים חגיגיות – בגדול, נעליים חגיגיות שאותן אתן שומרות לאירועים מיוחדים, רצוי לשמור בתוך קופסה ולא פשוט להניח בארון הנעליים. בתוך הקופסה הנעליים יישמרו טוב יותר לאורך זמן, וזה ייתן לכן תחושה שהן חדשות תמיד.

לסיכום

חוץ מזה שנעליים מסודרות יכולות לפנות לנו לא מעט מקום אחסון בחדר – סידור ואחסון נכון של הנעליים יכול לסייע גם לשמירתן ולהארכת חיי הנעל. כל שתצטרכו לסידור הנעליים שלכן זה מיון מוקפד ופתרון אחסון מתאים. בהצלחה!

עכשיו באתר | Currently Trending
Share this post