Mini Cart

איך מנקים נעלי זמש בקלי קלות

ניקוי של נעלי זמש דורש מגע עדין וטכניקות ספציפיות שישמרו על עור הזמש ולא יהרסו אותו ואת המראה המיוחד שלו. זמש הוא עור עדין ורך מאוד. יש לו מגע קטיפתי היכול לספוג בקלות לכלוכים שונים, כתמים ושומנים. לכן כדי לשמור על נעלי הזמש שלנו, כך שיראו שהן חדשות תמיד, עלינו לדעת כיצד לנקות אותן, ואיך לבחור נכון מבין שיטות הניקוי הקיימות. במאמר זה נתאר שלב אחרי שלב את הטכניקות ואת השיטות שבעזרתן אפשר לנקות את נעלי הזמש שלנו בצורה יעילה מבלי לגרום להן לנזק.

איך מנקים נעלי זמש?

אולי תתפלאו לגלות שיש כמה שיטות ניקוי שיכולות להתאים לסוגים שונים של נעלי זמש. ולעיתים יש כתמים ולכלוכים עקשניים, כאלו שכמה סוגים שונים של ניקוי לא יכולים לעזור להם גם יחד, לכן ריכזנו בשבילכן את כל השיטות לניקוי נעלי הזמש שלכן בצורה הטובה ביותר:

בעזרת אבן זמש

אכן קיימת אבן כזאת, ומדובר בכלי מצוין לניקוי נעלי זמש העוזר להחיות את מראה עור הזמש ואת הצבע שלו. התחילו בהסרת לכלוכים שונים או אבק באמצעות הברשת הנעל בכיוון אחיד, שימו לב שאתן לא לוחצות את אבן הזמש כנגד העור אלא מלטפות איתה את העור, כדי לא לגרום נזק למרקם שלו. אם הכתמים ממש עקשניים, נסו להבריש את הנעל בתנועה אחורה וקדימה.

באמצעות מגבונים לחים

בדיוק כמו שכתוב במדריך המלא לניקוי נעליים לבנות, בשביל לנקות כתמים קטנים או לכלוכים קלים מנעלי הזמש שלנו, אפשר להשתמש במגבונים לחים או במטלית שהרטבנו מעט במים, ולנקות איתם בצורה נקודתית את הכתמים שיש לנו על נעלי הזמש שלנו. טיפחו קלות במטלית או במגבון על הכתם והשתדלו לא לשפשף אותו כדי לא למרוח את הלכלוך אל תוך עור הזמש.

בנייר זכוכית עדין

נייר זכוכית עדין יכול להיות פתרון מעולה לניקוי נעלי זמש, אך חשוב שהשימוש בו יהיה עדין. אפשר להסיר באמצעות שימוש בנייר זכוכית עדין כתמים עקשניים או סימני שפשוף מנעלי זמש. השתמשו בתנועות קלות של שפשוף בנייר הזכוכית כנגד עור הזמש בלחיצות קלות, והשתמשו לאחר מכן באבן הזמש להבריש את הנעל כדי להסיר שאריות של נייר הזכוכית.

ניקוי נעלי זמש במחק

שימוש במחק יכול להיות פטנט למי מאיתנו שמזדרזת ורוצה להסיר מנעלי הזמש שלה כתמים קלילים או סימני שפשוף. חשוב להשתמש במחק נקי, רצוי לבן, ולשפשף באמצעותו בעדינות את האזור המוכתם בתנועה מעגלית. המחק יעזור להסיר סימנים שונים ולכלוכים קלים.

באמצעות אדי מים

בשיטה זו יש להשתמש בזהירות יתרה, כי מים יכולים להזיק לעור זמש. החזיקו את נעלי הזמש שלכן כעשר שניות מעל לסיר מים רותחים, ולאחר מכן שפשפו את הכתמים או את הלכלוכים בעדינות במברשת או במטלית.

איך לנקות נעלי זמש בעזרת חומץ?

חומץ הוא חומר חזק שאפשר לנקות אתו כמעט הכול, גם את נעלי הזמש שלנו. עם זאת, עלינו לזכור לנהוג בנעלי הזמש שלנו בעדינות מפני שהחומץ יכול לגרום להן נזק. לכן, כדאי למהול את החומץ במעט מים או להשתמש בכמות קטנה של חומץ על חתיכת צמר גפן או מקלון אוזניים בצורה נקודתית על הכתמים.

בניקוי יבש

נשתמש בניקוי יבש כשמצב הנעליים לא טוב וכשאנחנו לא מצליחות להסיר את הכתמים בשום דרך אחרת. מומלץ לקחת את נעלי הזמש שלנו למקצוענים בתחום שיודעים לטפל בזמש מבלי לגרום לו נזק.

טיפים לשמירה על ניקיון נעליים מזמש ונעלי עור

  • השתמשו בספריי מגן המיועד לנעלי זמש: אפשר לרכוש אותו בכל חנות נעליים, והוא ישמש מחסום נגד לחות וכתמים על הנעליים שלכן. רססו ישירות על הנעליים ממרחק, תנו לנעליים להתייבש מעט ונעלו אותן בלי חשש.
  • הימנעו מנעילת נעלי זמש באזורים לחים, רטובים או בוציים: מים ובוץ יכולים להזיק מאוד לעור הזמש.
  • נקו את נעלי הזמש שלכן לעיתים קרובות: השתמשו באבן זמש, והברישו אותן מעט אחרי שנעלתן אותן – זה יעזור לשמור על מרקם העור לאורך זמן.
  • ייבשו את הנעליים בצורה נכונה: אם נעלי הזמש שלכן נרטבו, הכניסו לתוכן או עטפו אותן בנייר עיתון שיספוג מהן את הלחות.

לסיכום

ניקוי נעלי זמש דורש דאגה עדינה ושימוש בטכניקות ניקוי ממוקדות ועדינות כדי לא להרוס את העור הרך והקטיפתי של הזמש. באמצעות שימוש בטיפים שנתנו כאן, תוכלו לנקות את נעלי הזמש שלכן ביעילות ולהימנע מלכלוכים או מבלאי של עור הזמש. אם אתן לא בטוחות שאתן יודעות לעשות זאת בצורה הנכונה, ואינכן רוצות להרוס את עור הזמש, תוכלו תמיד לקחת את הנעליים לניקוי יבש אצל מומחים מקצועיים בתחום. וכדי להימנע מכתמים קשים, חשוב לשמור על נעלי הזמש ולהשתמש בספריי הגנה נגד כתמים ולנקות אותן אחרי כל שימוש. עשינו לכן חשק לנעלי זמש? תוכלו להיכנס לאתר שלנו כדי לראות דגמים חדשים ולהתחדש בנעלי זמש חדשות.

עכשיו באתר | Currently Trending
Share this post