Mini Cart

נמוך, גבוה, שפיץ או בלוק: המדריך לבחירת העקב המושלם

עקבים הם אופנה על זמנית שאף פעם לא נמאס ממנה. לא משנה לאן – לאירועים, לעבודה או פשוט ללוק אלגנטי מושלם – העקבים תמיד יחמיאו. יש היום המון סוגי עקבים שאפשר לבחור מהם, כך שגם אם אתן חובבות עקבי סיכה מושחזים או עקב עבה ונמוך, כל אחת תמצא את העקב המתאים לה ותיצור את הלוק האלגנטי שהיא רוצה ואוהבת. איך נבחר את נעל העקב המושלמת? בדיוק בשבילכן הכנו את המדריך לבחירת העקב המושלם, בואו נתחיל.

בחירה ראשונה: סוג העקב

נוכל למצוא היום בחנויות הנעליים מבחר גדול מאוד של סוגי נעלי עקב שיתאימו ללוקים שונים ולמטרות שונות. ברמת העיקרון קיימים שני סוגי עקב עיקריים שנצטרך לבחור מביניהם:

• עקב סיכה (שפיץ): נעל עקב סיכה היא קלאסיקה של ממש, שכן עקב סיכה הוא עקב פופולרי מאוד. היתרון המובהק של עקב סיכה הוא המראה הקלאסי, המוקפד והאלגנטי שלו, שיוצר לוק מאוד מחמיא ועדין. החיסרון שלו הוא שהוא לא מתאים לכל אחת, משום שמדובר בעקב דק מאוד שעשוי להקשות מעט על שיווי המשקל. עם זאת, אפשר להתרגל להליכה עליו בהדרגה. חיסרון נוסף הוא שנעל עקב סיכה לא תתאים לכל לוק – המראה הייחודי והאלגנטי שלה לא יתאים ליום עבודה למשל, אך כן ללוק לאירוע או ליציאה בערב. יש לנו המון דגמים שמשלבים עקבי סיכה, ואחד האהובים עלינו הוא דגם Phoebe שעומד בהגדרה של דגם קלאסי. דגם Phoebe ייתן לכן גם חרטום שפיץ וגם סיכת סברובסקי על פפיון שחור וכל זאת על רקע זמש שחור אחיד ומחמיא.

• עקב עבה (בלוק): אם דיברנו על עקב סיכה, ההפך המושלם שיתאים דווקא לכל מי שלא מעוניינת בעקב הדקיק הוא עקב עבה. העקב העבה יתאים למי שלא אוהבת את המראה העדין והקלאסי של עקב סיכה, וגם מעדיפה לנעול עקבים שקל יותר לשמור בהם על שיווי המשקל, שזהו גם היתרון הגדול ביותר שלו. עקב עבה הוא עקב אלגנטי לא פחות, ויש לו את היופי המודרני והחדשני שלו שהרבה נשים אוהבות, וכזה שישתלב בגוון גדול מאוד של לוקים למטרות מאוד מגוונות, מלוק ליום עבודה ועד ללוק לאירוע צוהריים. דגם Kendall שלנו הוא בדיוק כזה – חדשני, יפהפה, מעוצב בעיצוב ייחודי, עם עקב עבה בשילוב חרטום שפיץ ושילוב עורות בכמה צבעים. העקב הזה גם מאוד אופייני למגפונים, והוא מאוד יתאים למראה חורפי ולהליכה באזורים מעט רטובים.

בחירה שנייה: עקב גבוה או נמוך?

לאחר שבחרנו את סוג העקב שמתאים ללוק שלנו, נצטרך לבחור את גובה העקב – גבוה או נמוך:

• עקב גבוה: עקב גבוה מתאים מאוד לאירועים, למראה אלגנטי לכנסים או להופעות רשמיות, ובדרך כלל ילך יד ביד עם עקב סיכה. מדובר במראה שלא מתאים להליכה מרובה, ולכן לא יתאים בדיוק לכל מאורע, כמו למשל ליום עבודה ארוך. טווח הגובה הממוצע של עקב גבוה יהיה בין 7 ס”מ ל-12 ס”מ, כשאפשר למצוא עקבים גבוהים יותר (כאלה עם ובלי פלטפורמה).

• עקב נמוך: בדומה לעקב העבה, עקב נמוך יתאים כמעט לכל סיטואציה – גם לאירועים וגם למראה יום-יומי. גם כאן יש טווח גובה, נוכל למצוא נעל עקב נמוך בין 4 ס”מ ל-6 ס”מ, אבל נוכל למצוא עקבים נמוכים ממש בגובה של 2-1.5 ס”מ בלבד. העקבים הנמוכים מאוד יכולים להרגיש כאילו אין עקב בכלל בהליכה, אבל הם מספיק נוכחים כדי לתת את התחושה של נעל עקב, את הסטייל האלגנטי של נעל עקב וגם את הסאונד המוכר ואהוב. דוגמה לעקב כזה הוא דגם Clementine, שלו עקב בגובה 1.5 ס”מ בלבד והוא לא פחות אלגנטי מהדגם של נעלי עקב סיכה. תוכלו למצוא גם בסוגים שונים של נעלי בלרינה עקב כזה, שמוסיף לאלגנטיות שמתאימה לכל לוק ואירוע שתבחרו.

בחירה שלישית: העדפה אישית

אין ספק שלבחירה אישית יש מקום של כבוד, וכל אחת תרגיש אחרת בנעליים שלה. הינה כמה דגשים שכדאי לשים לב אליהם רגע לפני שאתן בוחרות את נעל העקב שלכן:

• לאן יוצאים: נקודה חשובה פחות היא לאן אנחנו יוצאות, בהתחשב ביעד נדע להרכיב את הלוק שלנו. אם אנחנו יוצאות ליום עבודה, נעל עקב גבוהה ודקה תקשה עלינו ותוכל לעייף אותו בסופו של דבר, כשנעל עקב נמוכה יחסית ועבה תהיה עדינה יותר ותתאים ללוק יום-יומי. אפשר גם לבחור בעקב סיכה נמוך וכך ליהנות משני העולמות – גם קלאס לא מתאמץ וגם נוחות מרבית.

• נוחות: ענייני הנוחות הם עניין אינדיווידואלי ולכל אחת מתאים משהו אחר. יש נשים שירגשו הכי בנוח בעקב גבוהה ודק, גם ברמה הפרקטית של הליכה וגם ברמת הביטחון העצמי, ויש כאלו שיעדיפו להיות כמה שיותר קרובות לקרקע. בחרו את הנעל שבה תוכלו להרגיש הכי בנוח שרק אפשר.

• סגנון אישי: אל תנסו להתאים את עצמכן לסטייל מסוים או לצו אופנתי חולף. ככל שתבחרו בנעל שתואמת את העדפה האישית שלכן, כך תרגישו הכי בנוח וגם הכי יפות.

לסיכום

לא משנה אם אתן בנות של עקב גבוה או נמוך, עבה או דק, לעקבים יש המון יתרונות בעיצוב המראה והאאוטפיט, ובמיוחד כשאתן צריכות מראה אלגנטי מנצח. אין ספק שלכל אחת ההעדפה שלה באשר לנעלי עקב, אבל הם בהחלט יכולים להתאים לכולן, והגיוון הרב שיש היום בתחום נעלי העקב מאפשר לכל אחת להרכיב את האאוטפיט הייחודי שלה.

עכשיו באתר | Currently Trending
Share this post