Mini Cart

pretty-ballerinas_blog_arrange-your-shoes

סידור נעליים: השיטות המומלצות לאחסון הנעליים שלך

אין ספק שנעליים כיף לקנות ולנעול – אך לא פעם, גם די קשה למצוא להן מקום. אחד פריטי הלבוש האהובים על נשים וגברים ברחבי העולם תופס לא מעט מקום בארון שלנו, וחשוב שלא לשכוח שיש חשיבות לאחסון נכון כדי לשמור עליהן נקיות וחדישות לאורך זמן. אז איך לאחסן נעליים ולסדר אותן נכון? הינה כמה טיפים ושיטות.

במה להתחיל?

לפני שמתחילים בכלל לסדר את הנעליים, חשוב להבין קודם מה אתן נועלות ומה לא. מיון הנעליים חשוב במיוחד כשיש בעיית מקום או אחסון, שכן הוא עוזר לכן לפנות מקום לנעליים שאתן כן נועלות, ובהחלט מדובר גם בהזדמנות להתחדש בזוג חדש. אז נכון, לא קל להיפרד מנעליים שאתן נועלות כבר שנים, אבל אם נעלתן אותן פעמים בודדות בשנה האחרונה או שהן כבר לא נוחות לכן או נראות טוב כמו פעם, ייתכן שזה הזמן להוציא אותן מארון הנעליים שלכן.

שימו לב שהנעליים שלא נמצאות בשימוש אצלכן יכולות בהחלט לשמש מישהי אחרת. לכן, אספו את כל זוגות הנעליים שהם עדיין במצב טוב, ותמסרו אותם לתרומה, ואפשרות נוספת היא להעביר את הזוגות לחנות יד שנייה. אם נראה לכן שהנעליים ישנות מדיי או שהן נהרסו, אפשר לשקול לתקן אותן אצל סנדלר ואז לתרום אותן.

סידור נעליים לפי קטגוריות

אחרי שלב המיון – אפשר להתחיל לסדר את הנעליים!

קודם נשאלת השאלה איפה מאחסנים את הנעליים. אז המקום הטוב ביותר לאחסון נעליים הוא כמובן בארון נעליים, במעמדים למיניהם לנעליים או במתקן לנעליים, וכן בקופסאות אחסון או קופסאות נעליים (על האפשרויות האלה נדבר בהמשך). בגדול רצוי לסדר את הנעליים לפי תדירות השימוש שלכן: את הנעליים שאתן נועלות ביום-יום, לעבודה או ללימודים, תוכלו להניח במקום נגיש ונוח כדי שתוכלו לשלוף אותן מהר כשתצטרכו. לעומת זאת, את הנעליים החגיגיות המשמשות אתכן לעיתים רחוקות יותר – אפשר להניח במקום נגיש פחות.

בסידור הנעליים תוכלו להתחשב כמובן גם בעונה. במעבר בין העונות החליפו בין המקומות של הנעליים המתאימות לעונה, ממש כמו שאנחנו מסדרות מחדש את ארון הבגדים לקראת החורף או הקיץ. אפשר גם לסדר על פי הקטגוריה של הנעל, למשל נעלי עקב במקום אחד, סניקרס, מגפיים ומגפונים, סנדלים, וכך הלאה.

לצאת מהקופסה?

במקרים מסוימים כדאי לשמור את הנעליים בקופסת הנעליים המקורית שלהן. וזאת, משום שלעיתים לנעל יש צורה ייחודית או שונה, שלא תיכנס לכם לארון בקלות, כמו למשל מגפיים ארוכים, או נעלי עקב גבוהות. הקופסה מאפשרת לכם לאחסן את הנעליים בקלות ובנוחות, וכמובן גם לסייע בהארכת חיי הנעליים ולשמור אותן נקיות יותר.

אם זרקתן את קופסת הנעליים המקורית או שהיא כבר נהרסה, תוכלו לקנות קופסאות אחסון. בעזרת קופסאות אלו תוכלו לאחסן את הנעליים שלא נכנסות לארון הנעליים, אך גם לנצל מקום נוסף אם חסר לכן. כך למשל, אפשר להניח את הקופסה בארון הבגדים, וכך ליהנות משטח שאיננו מנוצל.

דרכים נוספות לאחסון הנעליים

אם אין לכן ארון נעליים או שעומד להיגמר לכן המקום – הינה שתי אפשרויות יצירתיות שתוכלו להשתמש בהן לאחסון הנעליים: ארגונית נעליים – ארגונית נעליים היא הפתרון הקלאסי למקרה שבו אתן לא מוצאות שום פינה פנויה בחדר לאחסון הנעליים. את הארגונית אפשר למצוא בקלות בחנויות השונות, ואותה פשוט תולים על הדלת, כאשר האחסון פונה לצד הפנימי של החדר. בארגונית יש כמה תאים, ובתוכם פשוט מניחים את הנעליים. כוורות – אפשרות נוספת לאחסון נעליים היא כוורת. תוכלו לחפש כוורת מוארכת, שבה יש מספר תאים, ובכל תא תוכלו לשים זוג נעליים או כמה שנכנס. מלבד פתרון אחסון יעיל למדיי, מדובר גם בפריט עיצובי לחדר שיכול להוסיף.

טיפים לסידור נעליים

שמירה על ניקיון – לפני שאתן מכניסות את הנעליים לארון או לקופסה שלהן לאחר שנעלתן אותן יום שלם, רצוי שתעברו על הסוליה במגבון לח או במטלית. כמו כן, אם יש ריח מהנעליים, רצוי להשאיר אותן למשך כמה שעות מחוץ לארון כדי שיתאווררו קצת.

הבחירה בין מתקן לארון – הבחירה בין אחסון בארון נעליים לבין מתקן נעליים פתוח תלוי בכמה דברים. בבחירה שלכן שימו לב שאתן מביאות בחשבון כי נעליים במתקן פתוח יכולות לצבור אבק, אך בתוך ארון הסיכוי לריחות לא נעימים עולה.

[p– בגדול, נעליים חגיגיות שאותן אתם שומרים לאירועים מיוחדים רצוי לשמור בתוך קופסה ולא פשוט להניח בארון הנעליים. בתוך הקופסה הנעליים יישמרו טוב יותר לאורך זמן, וזה ייתן לכם תחושה שהן חדישות יותר.

לסיכום

חוץ מזה שנעליים מסודרות יכולות לפנות לנו לא מעט מקום אחסון בחדר – סידור ואחסון נכון של הנעליים יכול לסייע גם לשמירתן ולהארכת חיי הנעל.  כל שתצטרכו לסידור הנעליים שלכן זה מיון מוקפד ופתרון אחסון מתאים. בהצלחה!

Share this post
עשויות לעניין אותך גם | Related Products