Mini Cart

איך ללכת על עקבים: כל הטיפים שעובדים

איך ללכת על עקבים ולא להיאנק מכאב? ובכן יש כמה דרכים וממש לא צריך לסבול ולפצוע את הרגליים בשביל ליהנות מעקבים חדשים ומהליכה נשית. ריכזנו בשבילכן כמה טיפים שחשוב שתכירו בפעם הבאה שתנעלו נעלי עקב.

איך בוחרים את הנעל המושלמת?

רגע לפני שניתן טיפים להליכה נכונה בנעלי עקב, נתעכב קודם באיך נכון לבחור את נעלי העקב הנכונות לנו.

בחרו סוג עקב שמתאים לכן ביותר

לא כל עקב מתאים לכל אחת, וזה בסדר גמור, פשוט צריך לדעת איך לבחור נעל עקב שמתאימה לכן ביותר. יש סוגים שונים של נעלי עקב כמו נעלי עקב סטילטו ארוכות ודקות שיהיו יותר קשות להליכה, נעלי עקב דקות בגובה משתנה או נעלי עקב בלוק שהן לרוב נמוכות ויציבות יותר. אם אתן מוצאות את נעלי הסטילטו קשות להליכה, בחרו בנעלי עקב שלהן עקב קטן יותר ועבה יותר וכך ההליכה תהיה קלה יותר.

אל תקנו נעלי עקב מבלי למדוד אותן

אם התפתיתן לשלט “חדש בחנות” ואתן ממש רוצות לקנות את נעלי העקב המוצגות בחלון הראווה, אל תשכחו למדוד אותן קודם לכך. חשוב לפני הקנייה להתהלך בנעליים מעט, להרגיש איפה הן לוחצות יותר ואם חצי מידה או מידה יותר או פחות יוכלו לעזור לנוחות, וכך לבחור את מידת הנעליים הנכונה לכן. תשאלו את המוכרות בחנות אם הנעליים יתרחבו בהמשך עקב ההליכה בהן או שלא. ורק אם אתן מרגישות שאתן מסוגלות להעביר יום שלם איתן, קנו אותן. נעליים שלא נוחות לכן בחנות, ייתכן מאוד שלא יהיו נוחות לאחר יום ארוך.

התחשבו בחומר ממנו עשויות נעלי העקב

לפעמים החומר שממנו עשויות הנעליים יכול להשפיע מאוד על הנוחות שלהן. נעלי עקב מעור או טקסטיל ייעודי לנעליים יהיו נוחות הרבה יותר מנעלי עקב מחומר סינטטי אחר. העור מקבל עם הזמן את הצורה של הרגל וכך הנעליים יהיו נוחות יותר להליכה ככל שננעל אותן יותר.

איך ללכת על עקבים?

אחרי שבחרנו את נעלי העקב המתאימות לנו ביותר, נצטרך לדעת איך ללכת עליהן. אי אפשר ללכת על עקבים באותה צורה שבה אנו הולכות בנעליים שטוחות, וכדי שלא ליפול כדאי לשמור על כמה טיפים חשובים:

  • הקפידי על צעדים קטנים: חשוב מאוד להקפיד על צעדים קטנים יותר כאשר אנחנו נועלות נעלי עקב ובייחוד אם מדובר בעקבים גבוהים. מאחר ובהליכה בעקבים הצעידה שלנו תהיה מונעת משרירי השוקיים שכוחן יהיה מופחת ומכווץ, עלינו להיעזר בשרירי הירכיים ולהרים אותן מעט כדי לפצות על חוסר היכולת של השוק להרים את הרגל.
  • יישרי את הברכיים: חשוב לא לשכוח ליישר את הברכיים גם כשאנחנו הולכות בעקבים, אף על פי שזו יכולה להיות משימה לא פשוטה. אך אם לא ניישר את הברכיים ואת הרגליים יכול מאוד להיות שניפול.
  • יישרי את הכתפיים: טיפ נוסף הוא לשים לב שהכתפיים לא יעברו את האגן ושאנחנו הולכות זקופות. בצורה הזאת נשמור על יציבה ועל הליכה זקופה, ונוכל להפחית כאבי גב שיכולים לנבוע מכך.

לא להוריד נעליים!

גם אם אתן מרגישות שאתן חייבות להוריד את נעלי העקב, אל תעשו את זה. לעיתים להוריד את הנעל דווקא יכול להפוך את הבעיה להרבה יותר כואבת. לאחר שתורידו את הנעל הרגל תתחיל להתנפח ולכן כאשר תנעלו אותה בחזרה יכאב לכן אפילו יותר.

אימון והתמדה

אי אפשר ללמוד ללכת על עקבים בצורה נכונה נוחה מבלי לתרגל את ההליכה בעקבים כמה פעמים לפחות. רצוי לחזור על הפעולה ולתרגל הליכה על העקבים כדי ששרירי הרגליים יתרגלו לתנוחה השונה של כף הרגל בתוך נעלי העקב.

להישאר בתזוזה

לעיתים נדמה לנו שעמידה יכולה להועיל ולעזור לנו קצת לנוח ולהקל על העומס ועל הכאבים ברגליים, אך אין זו האמת ודווקא כדאי להמשיך ללכת ולנוע כשאנחנו נועלות עקבים כדי להפחית את הכאבים.

הקפידי לטפח את כף הרגל

לעיתים רגליים סדוקות ולא מטופחות מקשות יותר על נעילת נעליים, גם אם לא מדובר בנעלי עקב, ואפילו יכולות לגרום לכאבים של ממש. אם נשמור על כפות רגליים מטופחות נוכל להתהלך בנעלי עקב בקלות רבה יותר ובלי כאבים רבים.

שימוש בספידות

כדי להפחית כאבים תוכלו להשתמש בספידות. ספידות יעזרו להתאים את נעלי העקב למידות כף הרגל שלכן בדיוק וכך למנוע כאבים, וגם ישמשו שכבת נוחות נוספת שתרכך את ההליכה בנעלי העקב.

שימוש בפלסטרים

טיפ נוסף למניעת פציעות עתידיות הוא להניח פלסטרים על אזורים מועדים לפורענות בכפות הרגליים, כמו בזרתות או בעקב, כדי שלא יהיה מגע ישיר בין העור לנעל. הטיפ הזה יכול לעזור מאוד במניעת שפשופים, יבלות ושריטות.

לסיכום

הליכה על עקבים יכולה להיות קשה ולא נוחה, אך אין זה אומר שאי אפשר להפוך אותה לקלה וכיפית, דווקא להיפך. אם תיישמו את הטיפים שנתנו כאן ותתרגלו ההליכה בנעלי עקב, תוכלו אפילו ליהנות מההליכה על העקבים וגם להיראות יפות מאוד כשאתן עושות את זה.

עכשיו באתר | Currently Trending
Share this post